DSC_0135.jpg
Corazon Quartet (corazon = špan. srdce) sestavily v roce 2019 čtyři brněnské violoncellistky. Svými milovanými nástroji a hlasy vtahují do víru experimentů starodávné evropské inspirace (renesance, baroko...), díla velikánů neofolklorismu (Janáček, Martinů, Bartók aj.) i čistě lidové motivy. Autorkou většiny aranží je Eva Rohleder (Babské ucho aj.), která někdy s úctou respektuje původní zápis mistrů, častěji se ale pouští do čarovných vod world music a soudobých postupů. Výrazným prvkem je využití sólových i ansámblových vokálů, které svou emotivností podporují „srdcařskou“ přirozenost souboru.

Anežka Kavalírová se narodila ve Znojmě. Vystudovala konzervatoř v Brně u Břetislava Vybírala a JAMU u Jozefa Podhoranského. Absolvovala mezinárodní interpretační kurzy u Michaely Fukačové, Miloslava Petráše a Václava Horáka. Studovala historické violoncello na JAMU u Marka Štryncla. Věnuje se jak sólové, komorní i orchestrální hře, tak i pedagogické činnosti.

Je členkou Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) a souborů Ensemble Opera Diversa, The Czech Ensemble Baroque, Brno Baroque Trio, Duo Spes a Corazon Quartet. Hostuje v divadle Husa na provázku a Mahenově divadle v Brně. Pravidelně účinkuje na festivalech Bachův varhanní podzim, Hudební festival Znojmo a v cyklu Barbara Maria Willi uvádí. Příležitostně spolupracuje se soubory Musica Figuralis a Damian Ensemble.

Anežka (2).jpg
Iva Kalusová se narodila v Opavě. Vystudovala brněnskou konzervatoř ve třídě Václava Horáka a JAMU u prof. Jozefa Podhoranského. Během studia se zůčastnila mnoha mistrovských kurzů (např. v Telči u Michaely Fukačové) a několikrát obdržela pozvání na orchestrálně-komorní akademii v německém Pommersfeldenu. Aktuálně je členkou orchestru Městského divadla Brno, ansámblu Opera Diversa a příležitostně vypomáhá ve Filharmonii Brno. Mezi její největší záliby patří komorní hudba.
Jana Boudjaoui vystudovala brněnskou konzervatoř u prof. Václava Horáka a JAMU u prof. Jozefa Podhoranského. Vystupovala s brněnským písničkářem Ivo Cicvárkem, se kterým vydali 3 CD. Byla členkou souboru Cappella Accademica, který se zabýval prováděním barokních oper. Spolupracovala také s Ensemble Opera Diversa. Vyučuje na ZUŠ.
Jana.jpg
Iva.jpg
Eva.jpg
Eva Rohleder  již během studií brněnské konzervatoře u prof. Václava Horáka a prof. Miroslava Zichy a JAMU u prof. Jozefa Podhoranského nacházela zalíbení v soudobé, experimentální a lidové hudbě. Klasické vokální techniky načerpala z pedagogické třídy Pavla Borského, svůj výraz ovšem obohacuje o folklórní a přírodní techniky různých kultur. V kompozici jí byl vzorem a učitelem prof. František Emmert. Na alternativní scéně je známá z kapel Kacu! a Babské ucho, působila také v Czaldy-Waldy Quartet a Jan Budař a Eliščin Band.  Spolupracovala s předními českými i zahraničními orchestry jako violoncellistka, ale také jako autorka (Česká filharmonie, Moravská filharmonie Olomouc). S vášní se věnuje kompozici scénické hudby pro činoherní, hudební i taneční divadlo a v projektu Žůžo Muzička také autorské tvorbě pro děti.